W malarstwie najbardziej interesują mnie nie barwy i kolory lecz formy i kształty. Te drugie bowiem, odpowiednio ze sobą zestawione, multiplikowane i poddawane wielu przekształceniom tworzą kompozycję. Kompozycje powszechnie rozpoznawalne, realistyczne bądź nierozpoznawalne, abstrakcyjne. Osobiście, interesuje mnie zarówno malarstwo figuratywne jak i abstrakcyjne, lecz w duchu tego drugiego tworzę coraz częściej.
Uważam, że podstawą udanego malarstwa jest rysunek, a więc to jemu podczas powstawania obrazu poświęcam największą uwagę. Stąd też moja „szkicowość” w obrazach. Większość z moich dzieł to prace niezaangażowane w jakikolwiek sposób. Często za inspirację służą mi zdjęcia moich znajomych, rodziny czy moje.


Nazywam się Agata Żychlińska. Jestem absolwentką malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.


Wystawy i osiągnięcia:

2011 – Wystawa poplenerowa, wys. Zbiorowa, Galeria ASP Gdańsk,

2012 - Wykonanie ilustracji do dwóch książeczek dla dzieci autorstwa Wiesławy Pyrcz: „Wiersze, które uczą przyrody” oraz „O misiach i niedźwiadkach” 2011r,

2013 - Wykonanie modeli plastelinowych architektury do gry: „Fight the Good Fight” dla SUTO Games sp. z z. o. z siedzibą w Gdańsku,

27.11 2013 – Wystawa pokonkursowa, Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach, II Festiwal Nowej Scenografii (Makieta),

27.01.2014 - Galeria MD S, Wrocław, wystawa zbiorowa pt.: „Ale Plama”,

26.05.2014 - Galeria Stolarnia Instytut Historii Sztuki, wystawa zbiorowa pt.: „CTR+”,

24.04.2016 - OXFORD INTERNATIONAL ART FAIR, Wielka Brytania,

30.03.2016 - Tales of Art, New Delhi, Indie.

Wszystkie prawa zastrzeżone Agata Żychlińska © 2014 | All rights reserved Agata Żychlińska © 2014